Sayfa Yükleniyor.

Blog Yazıları | Avcılar’a Müjdeli Haber

Avcılar’a Müjdeli Haber Blog Resmi

Avcılar’a Müjdeli Haber

Avcılar'a  geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu ziyarette müjdeli haberler veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş "Sahiller eskiden ne durumdaydı, inilmez haldeydi ama şimdi ne hale geldi. Sahilde yapılan çalışmalar devam edecek. Ayrıca Avcılar sahilini de Florya sahili gibi çitlerle çevireceğiz. Çevrede gece geç saatlerde rahatsızlıkların olduğu duyumunu aldık, çevrede ki olumsuzluk bitsin diye bunu yapacağız. İDO iskelesinden Üniversitenin bulunduğu yeri de füniküler programa aldık. Yani insanlarımız sahile rahatlıkla inip, çıkabilecekler" diye konuştu.

Avcılar'da yapımı devam eden ulaşım yatırımları ile ilgili konuşan Başkan Kadir Topbaş, "Bir metrobüs koyduk ortaya. ‘300-400 bin yolcu taşır’ dedik. Fakat 900 bini buldu ve şuanda yetmiyor. Şimdi metro hazırlığı yaptık. Umarım Yenikapı'dan, Sefaköy'e kadar, ardından da projenin devamı olacak olan Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece'ye, daha sonrasında ise Silivri'ye kadar yapacağız. İstanbul'da yaşayanların rahatlıkla her alana gidebilmesi için imkanlar sağlamaya çalışıyoruz. İstanbul'un en güzel ilçelerinden biri olan Avcılar'ı ise ulaşım ağları ile donatıyoruz. Esenler'den gelecek olan metro hatlarıyla ve diğer hatlarla birlikte Avcılar ulaşım sistemini değiştiriyoruz . Sefaköy-Avcılar-TUYAP metro hattı projeleri bitti. Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metro hattı ise hazırlanıyor" şeklinde konuştu.

Avcılar'daki imar planları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını da dile getiren Başkan Kadir Topbaş, "Bölgede 2008 yılında dönemin belediye başkanının talebiyle ve deprem riski nedeniyle imar planlarında indirimler yapılmıştı, katlar azaltılmıştı. Onu da tekrar eski haline getiriyoruz.Diğer taraftan da Yeşilkent'te planlar hazırlandı ve bize bir model çıkartsın diye oraya KİPTAŞ'ı sokuyoruz.Bunu da milletimizin önüne sunacağız" diyerek konuşmasını bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG YAZISI PAYLAŞ